Vaničkování | Hastrmánci

Vaničkování

Plavání dětí ve vaničkách neboli „vaničkování“ můžete s miminkem začít od ukončeného šestinedělí (zahojení pupeční šňůry) do 6 měsíce. Plavání dítěte v domácím prostředí – vaně, která je napuštěna teplou vodou, je pro miminko velmi příjemné a má mnoho výhod. Vede k psychickému i fyzickému uspokojení dítěte, dochází k otužování, zlepšení střevní peristaltiky, podporuje chuť k jídlu miminka, zlepšuje spánek, zlepšuje psychomotorický vývoj, prohlubuje citové vazby mezi rodičem a dítětem, rodiče se naučí správnou manipulaci s miminkem a získají v ní jistotu. A hlavně jedná se o čas věnovaný dítěti smysluplně.

Lekce začíná přivítáním a seznámením s miminkem, jsou zařazeny informace o postupu „vaničkování“, o vývoji miminka, o správné manipulaci a péči, následuje „vaničkování“, kojenecká masáž a zodpovězení dotazů rodičů. Délka 1 lekce trvá přibližně 60 minut. Délka pobytu ve vodě vyplývá z věku a kondice dítěte a pohybuje se v rozmezí 10 až 15 minut. Před zahájením lekce by mělo být dítě spokojené, vyspalé a s odstupem asi 20 minut od posledního jídla, proto se většinou volí podvečerní lekce.

Pro miminko na „vaničkování“ je vhodné si předem nachystat osušku, kosmetiku na ošetření po koupání, tampónky z buničiny na čištění uší, čistou plenku, oblečení, oblíbené hračky. Rodiče by se před lekcí měli také nachystat. Obléct si nátělník s krátkým rukávem nebo lépe bez rukávu, přichystat fotoaparát nebo videokameru.

Cena 1 lekce je 500,- Kč pro zájemce z Brna, Modřic.

Cena lekce pro zájemce mimo Brno nebo Modřice je 500,- Kč + 8,- Kč/1km mimo území Brno, Modřice.

Na lekce plavání ve vaničkách se těší instruktorka Ivana Kašparová.

Aktuality


Najdete nás i na Facebooku